Filmový festival inakosti

Je LGBT+ kultúra hodná podpory?

Diskusia: Je LGBT+ kultúra hodná podpory?, organizovaná Stojíme pri kultúre, v rámci Filmový festival inakosti BratislavaDiskutujú:Radoslav Ragač,generálny riaditeľ sekcie kultúrneho dedičstva,Peter Hajnala,generálny riaditeľ kancelárie ministerky kultúry,Martin Mackoza Iniciatívu Inakosť, Zora Jaurová,poradkyňa primátora Bratislavy pre kultúru a kreatívny priemyselStanislav Krajči a Nina Vidovencováza platformu Stojíme pri kultúreModeruje:Radoslav Kutaš

Uverejnil používateľ Iniciatíva Inakosť Piatok 18. októbra 2019
Záznam z diskusie: Je LGBT+ kultúra hodná podpory?
Diskutujúci: Stanislav Krajči, Nina Vidovencová, Martin Macko, Zora Jaurová, Peter Hajnala a Radoslav Ragač
Moderátor: Radoslav Kutaš

Tento týždeň, sme boli pozvaní na otvorenie Filmový festival inakosti Bratislava, ktorý sa tento rok koná už po 13. krát a prostredníctvom umenia pomáha k eliminácii homofóbie a xenofóbie a prispieva tak k budovaniu tolerantnejšej spoločnosti na Slovensku.

Treba si uvedomiť, že každá a každý z nás je súčasťou určitej menšiny a myslíme si, že umenie a kultúra sú vhodné nástroje na budovanie takejto citlivosti.

Aj preto je pre nás dôležité otvárať otázky ohľadom podpory kultúrnych aktivít LGBT+ organizácií zo strany štátu. Práve na túto tému sa konala diskusia tento štvrtok v Bohéma Bar. Rozprávali sme sa o štátnej podpore znevýhodnených skupín z dotačného programu Ministerstva Kultúry Slovenskej republiky (Program 2 – Kultúra znevýhodnených skupín) ako aj o podpore zo strany vedenia mesta Bratislava. Všetkým hosťkám a hosťom úprimne ďakujeme za účasť. Link na záznam nájdete v komentári.

Kultúra však nie je len o umeleckých prejavoch, ale aj o tom ako sa k sebe navzájom správame. Sú to vzťahy jeden k druhému alebo druhej a vzťahy k hodnotám. Za posledné týždne sme mohli ešte hlbšie nazrieť, ako nekultúrne sa dokážu správať ľudia na rôznych vedúcich pozíciach, ktoré by mali zabezpečovať bezpečnosť a spravodlivosť v našej krajine. Veľmi si však vážime, že je na Slovensku za posledný rok zvýšená miera občianskej zodpovednosti, angažovanosti a uvedomelosti, čoho dôkazom je aj včerajšie zhromaždenie Za slušné Slovensko, ktoré okamžite reagovalo na vzniknutú situáciu.Každému a každej z Vás úprimne ďakujeme.

#stojimeprikulture #zaslusneslovensko #filmovyfestivalinakost

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *