Kultúrna udalosť roka: Stojíme pri kultúre

logo Stojíme pri kultúre, autor Marek Mati

Ďakujeme a úprimne nás výsledok ankety kultúrnej udalosti roka milo prekvapil.

Ďakujeme každej a každému kto sa podielal a podiela na vzniku a fungovaní Stojíme pri kultúre. Veľmi si vážime ako sa kultúrna obec zmobilizovala a spojila. Bez vás všetkých by to celé nebolo

 #spolocne #stojimeprikulture

Študentská iniciatíva Stojíme pri kultúre počas roka kritizovala sporné rozhodnutia ministerky Laššákovej a dokázala pritom prepojiť rozličné oblasti kultúrnej scény naprieč Slovenskom.

Nepáčilo sa im, ako ministerka kultúry rozhodovala o financiách pre verejné inštitúcie či neziskovky, a neostali ticho.

Najprv to bola iba skupina študentov a študentiek Vysokej školy výtvarných umení, ktorých na jar tohto roka znepokojila nejasná budúcnosť Kunsthalle (KHB) a spackaný projekt kreatívnych centier z eurofondov.

Po škrtoch ministerky Ľubice Laššákovej (Smer) vo financiách pre kultúrne akcie LGBTI komunity a rozpočte pre KHB a Slovenskú národnú galériu sa z nej však stala iniciatíva prekračujúca hranice výtvarného umenia či Bratislavy.

Viac ako 120 verejných kultúrnych inštitúcií, ale aj nezriaďovaných organizácií, kultúrnych centier, nezávislých divadiel, galérií, múzeí, festivalov či iných kultúrnych prevádzok z celého Slovenska sa spojilo pod ich značkou Stojíme pri kultúre.

viac info:https://dennikn.sk/1683049/kulturna-udalost-roka-studenti-zakricali-stojime-pri-kulture/?ref=list&fbclid=IwAR1qwb9iQYPA6wGWI5_Zhvu6LmZ8HYIat4S0Oek1QJPswW0iZNADIyv3q_c

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *