Podporujeme nesúhlasné vyhlásenie členov a členiek Činohry SND

Pripájame sa k nesúhlasnému vyhláseniu členov a členiek Činohry SND s odvolaním jej doterajšieho riaditeľa Michala Vajdičku:

“My, podpísaní členovia Činohry SND, protestujeme proti odvolaniu nášho riaditeľa Michala Vajdičku a žiadame jeho návrat do funkcie. Dôvody, ktoré uviedol generálny riaditeľ SND Vladimír Antala, považujeme za irelevantné. Je nám, samozrejme, ľúto, že zo zdravotných dôvodov sa muselo v minulej sezóne zrušiť, resp. nahradiť toľko predstavení. Treba si však uvedomiť, že napriek tomu sa Činohre podarilo v roku 2018 dosiahnuť tržby 1 933 009 eur, čo je o 185 000 eur viac ako v predchádzajúcom kalendárnom roku. Na sezónu 2019/2020 bol predaný rekordný počet abonentiek. To sú výsledky, ktoré nedosiahla žiadna iná zložka SND, údajné manažerské zlyhanie Michala Vajdičku preto považujeme len za vykonštruovaný dôvod, ktorý má zakryť skutočný motív jeho odvolania, ktorým je buď jeho spoločenská angažovanosť alebo osobná antipatia generálneho riaditeľa voči jeho osobe.

Pokiaľ generálny riaditeľ Vladimír Antala neodvolá svoje rozhodnutie, budeme musieť zvážiť ďalšie kroky smerujúce k zabráneniu ďalším autoritatívnym praktikám, ku ktorým sa súčasný dosadený generálny riaditeľ a ministerstvo kultúry uchyľujú.”

Martin Huba
Táňa Pauhofová
Richard Stanke
Emil Horváth
Alexander Bárta
Zdena Studenková
Kamila Magálová
Milan Ondrík
Ján Koleník
Ľuboš Kostelný
Daniel Majling
Dušan Jamrich
Jozef Vajda
Ján Galovič
Tomáš Maštalír
Jana Oľhová
Monika Hilmerová
Martin Šalacha
Dušan Tarageľ
Dominika Kavaschová
Daniel Fischer
Anna Maľová
Katarína Horňáková
Diana Mórová
Ivan Vojtek
Roman Poláčik
Emília Vášáryová
Štefan Bučko
Dano Heriban
Eva Štrasserová

Zdroj vyhlásenia: http://bit.ly/2lA4guy

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *