Podporujeme Výzvu na zachovanie pešej zóny pred SND

vizualizácia dotknutého miesta

V ostatných dňoch prebiehala diskusia k zámeru umiestniť električkovú trať na Pribinovu ulicu, priamo pred novú budovu Slovenského národného divadla. Viaceré osobnosti z oblasti architektúry, umenia, vedy a vzdelávania považovali za nevyhnutné zareagovať
na iniciatívu vedenia mesta Bratislava inštalovať do pešej zóny pred SND a priľahlého námestia Eurovea električkovú trať.

Nakoľko vnímame takýto krok za veľmi nešťastné riešenie, chceme dať najavo súčasnému vedeniu mesta, Matúš Vallo má rád Bratislavu, v zmysle otvorenej a konštruktívnej diskusie, že s takýmto rozhodnutím nesúhlasíme a veríme, že k zásahu daného rozmeru, do verejného priestoru takejto kvality, by mal byť zohľadnený názor širšej kultúrnej a umeleckej obce.

V ich mene Vám uverejňujeme znenie výzvy a vizualizácie dotknutého miesta.

#spolocne #stojimeprikulture #otvorenydialog #bratislava

viac info: https://www.facebook.com/notes/stoj%C3%ADme-pri-kult%C3%BAre/v%C3%BDzva-za-zachovanie-pe%C5%A1ej-z%C3%B3ny-pred-snd/446424079582102/

Jeden komentár k “Podporujeme Výzvu na zachovanie pešej zóny pred SND”

  1. Pán Vallo má snahu vytlačiť čo najviac áut zo stredu Bratislavy. Je za viac priestoru pre peších.Tak prečo silou mocou chce zrušiť pešiu zónu a dať tam dopravu aj keď len električku. Treba si chrániť každý kus pešej zóny. Netreba podliehať lobingu J&T, ktoré chce električku hlavne pre dostavbu rozšírenia Eurovei. K Eurovei a k divadlu sa dá dostať busom a trolejbusom a aj od električky od UK je to cca 7 min do SND. Táto električka vôbec nerieši kritickú dopravu v BA. Treba sa zamerať na doriešenie a začatie výstavby električkových tratí do Vrakune, Petržalky, Vajnor……Tieto trate môžu pomôcť doprave.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *