Vladimír Antala odstúpil z postu generálneho riaditeľa Slovenského národného divadla

Stanovisko Stojíme pri kultúre:

“Ľudsky vyjadrujeme pochopenie pre rozhodnutie Vladimíra Antalu z osobných dôvodov odstúpiť z funkcie generálneho riaditeľa Slovenského národného divadla (SND). Odborne naďalej zastávame názor, že od začiatku nebol vhodnou osobou, o čom svedčia aj reakcie členiek a členov odborov činohry, opery, baletu a mnohých ďalších zamestnankýň a zamestnancov SND, ktorí vyjadrili nesúhlas s jeho pôsobením na poste generálneho riaditeľa SND . Pán Antala bol do svojej funkcie vymenovaný priamo ministerkou kultúry Ľubicou Laššákovou dňa 25. januára 2019, napriek tomu, že verejne prisľúbila realizovanie výberového konania na pozíciu riaditeľa/ky SND.

29. 11. 2019 prebehlo interné pracovné stretnutie so zamestnankyňami a zamestnancami SND, na ktorom pani Laššáková prisľúbila konštruktívny dialóg ohľadom požiadaviek na budúceho generálneho riaditeľa/ku SND a zriadenie pracovnej skupiny na prípravu výzvy na výberové konanie generálneho riaditeľa/ky SND, ktoré má byť zverejnené začiatkom marca 2020. Rovnako reagovala aj v odpovedi (4. 12. 2019) na nedávnu interpeláciu (21. 11. 2019) od poslankyne Národnej rady Slovenskej republiky Viery Dubačovej a preto veríme, že pani Laššáková svoje slová dodrží a zvolí cestu transparentného výberového konania na pozíciu generálneho riaditeľa/ky SND. Veríme, že vzniknutá situácia neohrozí fungovanie divadla a dôstojne si 1. 3. 2020 pripomenieme storočnicu založenia Slovenského národné divadla.”

viac info:
https://kultura.sme.sk/c/22294023/vladimir-antala-odstupil-z-postu-generalneho-riaditela-slovenskeho-narodneho-divadla.html

https://glob.zoznam.sk/je-to-cierne-na-bielom-riaditel-snd-konci-nahradi-ho-tento-clovek/

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *